Kategorie

Wiedza BHP

Bardzo ważne BHP

Pracując mamy czuć się bezpiecznie i komfortowo, gdyż od naszego dobrego samopoczucia zależy jakość naszej pracy
Czytaj dalej
Nie oszczędzaj na warunkach pracy, stracisz dwa razy!

W dzisiejszych czasach powszechną tendencją jest dokładanie przez pracodawców wszelkich możliwych starań, aby maksymalnie zredukować wydatki własne.
Czytaj dalej
Słabe dbanie o porządek a bezpieczeństwo pracy

Niewłaściwe obchodzenie się z urządzeniami elektrycznymi w pracy niesie ze sobą wiele zagrożeń.
Czytaj dalej
Wózki widłowe - zagrożenia

Co jest główną przyczyną zagrożeń związanych z wózkami widłowymi w miejscu pracy? Z badań wynika, że pracownicy czują się zmuszeni do szybkiej pracy.
Czytaj dalej
Procedury wejścia/wyjścia

Właściwe procedury blokowania lub oznakowania wejścia do obszarów niebezpiecznych w zakładzie pracy mogą pomóc w zapobieganiu poważnym obrażeniom, ale tylko wtedy, gdy te procedury są przestrzegane. 
Czytaj dalej
Ryzyko związane z pracą z chemikaliami

Chemikalia mogą być drogie, a pracownicy w niektórych branżach mogą nigdy nie wiedzieć, kiedy będą musieli ponownie użyć określonej substancji chemicznej. Często z oszczędności zostawia się nieużywane chemikalia na pózniej. Ten rodzaj myślenia może prowadzić do poważnych zagrożeń.
Czytaj dalej
Praca na wysokości

Nie powinno dziwić, że najczęściej występujące są zagrożenia związane z pracą na wysokości. Dane statystyczne pokazują, że upadki stanowią około 14 procent wszystkich ofiar śmiertelnych w 2014 roku, a normy dotyczące rusztowań i drabin są regularnie jednymi z najczęściej wyłapywanych naruszeń.
Czytaj dalej
Identyfikacja Zagrożeń

Identyfikacja zagrożeń zapobieganie zagrożeniom hierarchia kontroli zapobieganie wypadkom poprzez konstrukcje miejsca pracy.
Czytaj dalej
Po co nosić kask ochronny

Kask ochronny to jeden z najważniejszych elementów odzieży ochronnej.
Czytaj dalej
Zasady BHP na placu budowy

O zasadach bezpieczeństwa pracy na budowie oraz ochronie zdrowia pracowników budowlanych mówi zarówno Prawo budowlane, jak i Kodeks pracy. Pomijając jednak zapisy paragrafów stworzonych przez polskich ustawodawców – budowlańcy zawsze powinni kierować się zdroworozsądkowym myśleniem. Prace budowlane bardzo często wiążą się bowiem z poważnymi zagrożeniami czyhającymi na ich zdrowie i życie.
Czytaj dalej
  • przelewy24
  • visa
  • mastercard

© ecoBHP wszelkie prawa zastrzeżone