Masywny, ciężki, niewygodny i bezbarwny - tak można opisać właściwości obuwia ochronnego z przeszłości. Ból był nieunikniony, ponieważ ci, którzy codziennie chodzą z ciężkimi ciężarami na nogach i chodzą przez kilka godzin na twardych podłogach bez właściwości pochłaniających wstrząsy, bardzo obciążają stawy, mięśnie i kości. Tymczasem obuwie ochronne zdobywa dodatkowo komfort noszenia i nowoczesny design. Aby sprostać wymaganiom pracowników budowlanych, producenci z ekspertami w dziedzinie ortopedii, medycyny, nauki, przemysłu i sportu opracowują nowe modele o zoptymalizowanych funkcjach.

Wypadki poślizgowe i upadkowe najczęściej występują na placach budowy. Nowoczesne obuwie ochronne ma gruboziarniste podeszwy ze skośnymi żebrami bieżnika. Zapewniają, że użytkownik nie ślizga się tak łatwo. Dzięki profilowemu ukosowaniu po obu stronach chód jest również bardziej stabilny i bezpieczny.

Nowoczesna zakrętka

Pracownicy budowlani noszą ochronę stóp przez cały dzień roboczy, co może spowodować rozszerzeniem buta. Jeśli pracownicy są obciążeni materiałami budowlanymi lub narzędziami, zazwyczaj żadna ręka nie może swobodnie szybko ponownie przymocować buta. Nowoczesne zestawy ochrony stóp ze sprytnym zamkiem obrotowym. Przypadkowe uwolnienie, nawet podczas długich dni roboczych i dużego stresu, jest wykluczone.

Więcej niż tylko wygoda

Dla pracowników budowlanych, którzy często pracują w pozycji stojącej, klęcząc i kucając, często wspinają się na rusztowania, wolność poruszania się i ergonomia również odgrywają rolę. Nowe modele spełniają te wymagania dzięki oddychającej wyściółce tekstylnej zapewniającej przyjemny klimat stopy lub z ergonomicznymi punktami obrotu, które pochłaniają wstrząsy i zmniejszają opór tarcia. Niektóre modele butów mogą się rozszerzać w niektórych miejscach, w innych miejscach dają większe wsparcie. Podeszwa dostosowuje się do naturalnego ruchu tocznego stopy. Połączenie cholewek ze skóry bydlęcej i gumy sprawia, że but jest szczególnie wytrzymały.

Dobrze przytłumiony do większej mocy

Ponadto właściwe tłumienie odgrywa ważną rolę w konstrukcjach budowlanych. Podczas długiego dnia budowy masa ciała i dodatkowe obciążenia będą na nogach przez wiele godzin. W tym przypadku pożądane są dobre właściwości tłumiące obuwia. Zwłaszcza, gdy pracownicy poruszają się po twardych betonowych podłogach przez długi czas. Nowoczesne obuwie ochronne jest wyposażone w materiały, które pochłaniają uderzenie stopy podczas pracy.. Powoduje to ulgę całego układu mięśniowo-szkieletowego.