Ochrona głowy

Jedną z najważniejszych rzeczy, która należy chronić jest głowa, ponieważ uszkodzenie czaszki to nie żarty. W mózgu znajdują się istotne elementy bez których ani rusz. Wszystko w nim pracuje na ...

Ochrona głowy

Jedną z najważniejszych rzeczy, która należy chronić jest głowa, ponieważ uszkodzenie czaszki to nie żarty. W mózgu znajdują się istotne elementy bez których ani rusz. Wszystko w nim pracuje na pełnych obrotach, choć nawet o tym nie myślimy. Dlatego tak ważne jest, aby w czasie pracy fizycznej w różnych fabrykach, czy na budowie zapewnić swojej głowie odpowiednią ochronę czaszce, oczom, uszom oraz drogom oddechowym. Dlatego posiadamy szeroki wybór kasków, hełmów, masek przeciw, pyłowych, okularów ochronnych, gogli ochronnych, nauszników przeciwhałasowych oraz wielu innych gadżetów, które uchronią Cię przed uszkodzeniem głowy. Nieustannie poszerzamy nasz asortyment , żeby sprostać Twoim oczekiwaniom.Dbamy o to, aby nasz asortyment był profesjonalny, a przede wszystkim solidny i w pełni bezpieczny. W naszej ofercie pojawiają się wyłącznie produkty najwyższej jakości cenionych marek, takich jak: Delta Plus. Gwarantujemy szybko i bezpieczną przesyłkę zamówionego towaru. W razie pytań z przyjemnością nasz personalny doradca pomoże podjąć decyzję i rozwiać wątpliwości.

Akcesoria dla każdego

W naszej ofercie znajdują  się akcesoria  zapewniające ochronę głowy w różnych sytuacjach oraz w różnych miejscach pracy i nie tylko. Dbamy o to, by nasz asortyment był różnorodny. Posiadamy duży wybór akcesoriów o różnym przeznaczeniu oraz w różnych przedziałach cenowych. Wszyscy dbający o swoje bezpieczeństwo znajdą u nas odpowiedni produkt dla siebie.

Ochrona czaszki

Nasza oferta prezentuje duży wybór akcesoriów do ochrony czaszki jakim są kaski, hełmy ochronne, dodatki do hełmów oraz czapki antyskaleczeniowe. Produkty te mają różne zastosowanie i występują w szerokim zakresie cenowym.  Każdy znajdzie tu odpowiedni model i rodzaj dla siebie, przeznaczony do odpowiedniego użytku. Polecamy akcesoria do ochrony czaszki o najwyższym standardzie wykonania i funkcjonalne. Praca w takim sprzęcie to czysta przyjemność oraz przede wszystkim bezpieczeństwo.

Ochrona wzroku

W naszej ofercie posiadamy również bogatą ofertę akcesoriów do ochrony wzroku. Są to okulary bezbarwne, przyciemniane, spawalnicze, polaryzacyjne oraz okulary ochronne żółte soczewki. Posiadamy również różnego rodzaju gogle bezbarwne, przyciemniane, a także zapewniamy ochronę twarzy przyłbicami spawalniczymi. Wygodna, wysokiej jakości konstrukcja zapewnia wygodne użytkowanie produktów w trosce o Twój wzrok. Dzięki nim codzienna praca w trudnych, niebezpiecznych warunkach stanie się przyjemnością, a Tobie zapewni gwarancję bezpieczeństwa.

Ochrona słuchu

Produkty zapewniające ochronę słuchu, które znajdują się w naszej ofercie, zostały starannie zaprojektowane w trosce o Twoje zdrowie i bezpieczeństwo. Wykonane są z najwyższej jakości materiałów, które zapewnią komfort użytkowania. W ofercie posiadamy nauszniki przeciwhałasowe oraz wkładki przeciwhałasowe. W codziennym harmiderze przy głośnych urządzeniach odetchniesz z ulgą, bo nasz asortyment zadowoli nawet najwybredniejszego klienta. 

Ochrona dróg oddechowych

W naszym szerokiej ofercie posiadamy produkty do ochrony dróg oddechowych, są to maski wielokrotnego użytku. Zapewnią Ci bezpieczeństwo podczas pracy w warunkach niekorzystnych dla Twojego zdrowia czyli przy szkodliwych substancjach oraz pyłach, których nie należy wdychać.  Produkty zostały tak skonstruowane, abyś mógł czuć się komfortowo, a przede wszystkim był bezpieczny w czasie pracy. Dodatkowym atutem jest fakt, że proponowane przez nas maski są wielokrotnego użytku, a więc płacisz tylko raz. Wykonane z najwyższej jakości materiału będą przez długi czas z Tobą bez dodatkowych kosztów. Prosty w użyciu oraz skuteczny sprzęt dla każdego kto potrzebuje takiej ochrony.

Więcej

Podkategorie

 • Ochrona czaszki

  Dlaczego warto używać hełmów ochronnych

  Urazy głowy są jednymi z najbardziej śmiertelnych obrażeń. Poprzez wybór właściwej ochrony głowy oraz prawidłowe jej używanie chronisz swoje zdrowie, życie, oraz portfel. Oferta hełmów ochronnych i czapek antyskaleczeniowych jest zróżnicowana i dostosowana do indywidualnych potrzeb klientów. Standardy odzieży ochronnej obejmują ochronę głowy przed zagrożeniami chemicznymi, biologicznymi i radioaktywnymi. Zawodem, w którym od wielu lat dochodzi do największej liczby wypadków śmiertelnych jest budownictwo. Główny Urząd Statystyczny (w skrócie GUS) informuje, że w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy 2018 roku w wypadkach przy pracy w budownictwie zginęły 34 osoby. Najczęstsze przyczyny zgonów to urazy głowy po uderzeniu spadającymi przedmiotami, upadki z wysokości i porażenia prądem. Urazy głowy mogą być bardzo skomplikowane - niektóre są widoczne od razu , gdy zdarzy się wypadek, a inne rozpoznajemy dopiero po kilku godzinach lub dniach. Te drugie są szczególnie niebezpieczne, ponieważ często możemy zlekceważyć objawy, nie łącząc ich z wypadkiem. Urazy głowy mogą prowadzić do uszkodzenia czaszki i mózgu. Podczas urazów głowy często dochodzi także do urazów szyi. Wszystkim tym niebezpiecznym urazom można zapobiegać nosząc hełmy ochronne. Jak wybrać hełm dopasowany do potrzeb użytkownika Hełmy są bardzo wygodne podczas noszenia. Dają równy poziom zabezpieczenia noszone daszkiem do przodu, oraz do tyłu. Do ich produkcji używane są przebadane pod względem wytrzymałości, wysokiej jakości materiały. Produkty sprostają nawet najbardziej wymagającym klientom, dzięki szerokiej gamie dostępnych kolorów oraz możliwości nadrukowania np. loga firmy. Kaski są lekkie i mają możliwość dopasowania rozmiaru indywidualnie do obwodu głowy dzięki prostej w obsłudze regulacji. Dodatkowo posiadają specjalistyczne potniki. W przypadku, gdy pracownik narażony jest na wykonywanie czynności, które mogą prowadzić do spadania hełmu warto wybrać hełm posiadający dodatkowe mocowania. Jeżeli pracownik przebywa w warunkach wysokiej temperatury warto rozważyć kask posiadający możliwie najskuteczniejszy potnik. Jeśli praca wiąże się z koniecznością przebywania blisko urządzeń pod wysokim napięciem należy wybrać kask z elektroizolacją.

  Budowa hełmu

  Niezależnie od przeznaczenia w budowie hełmów ochronnych wyróżniamy trzy podstawowe elementy. Skorupa jest najbardziej zewnętrzną warstwą, okrywa więźbę. Głównym zadaniem skorupy jest ochrona przed ostrymi narzędziami, a co za tym idzie wszelkimi ranami i skaleczeniami, oraz częściowe przyjęcie siły uderzenia. Wieźba jest elementem odgradzającym głowę od skorupy. Odpowiada za przyjęcie siły uderzenia, której skorupa nie była w stanie zaabsorbować i rozłożenie jej na możliwie największą powierzchnię. Ostatni element to pas główny. Po założeniu hełmu powinien znajdować się na poziomie podstawy czaszki i czoła. Pełni głównie funkcję stabilizującą.

  Jak prawidłowo używać hełmów ochronnych

  By hełm właściwie chronił głowę, bezpośrednio po jego założeniu, należy wyregulować jego wielkość, dostosowując ją odpowiednio do rozmiarów i kształtu czaszki. Wszelkie pozostałe modyfikacje konstrukcji, wykonywane przez osobę noszącą zmniejszają właściwości ochronne hełmu.

  Kiedy należy zaprzestać używania hełmu ochronnego

  Jeśli uległ on uszkodzeniu mechanicznemu i posiada wady, przykładowo wgniecenia. Jeśli upłynęła jego data przydatności do użytkowania wyznaczona przez producenta, która jest podana w instrukcji użytkowania. Jeśli był on przechowywany w warunkach, do których nie był przeznaczony, przykładowo w zbyt niskiej temperaturze.

  W jakich zawodach używa się hełmów ochronnych

  Ze względu na stanowiska pracy wyróżniamy 7 podtypów hełmów ochronnych:

  • hełmy budowlane i przemysłowe
  • hełmy wykorzystywane w górnictwie
  • hełmy dla leśników
  • hełmy dla kanalarzy
  • hełmy przeznaczone dla hut
  • hełmy dla elektromonterów
  • hełmy przeznaczone dla pracowników wysokościowych

  Jaka jest różnica pomiędzy hełmem ochronnym, a kaskiem?

  Rozporządzenie w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy stanowi, że prace narażające zatrudnionych na urazy głowy, wymagają stosowania środków ochrony głowy, czyli właśnie hełmów ochronnych. Ta sama nazwa używana jest w polskich normach dotyczących wymagań dla środków ochrony głowy. Z przytoczonych dokumentów jasno wynika, że prawidłową nazwą najpopularniejszego środka ochrony głowy jest "hełm ochronny". Pojęcie "kasków ochronnych" dotyczy pozaprzemysłowych, często wykorzystywanych w celach rekreacyjnych środków ochrony głowy przykładowo kasków rowerowych, skateboardowych, deskorolkowych, czy rolkowych.

  Podsumowując kasków ochronnych nie dotyczą normy bezpieczeństwa, które narzucone zostały na hełmy. Dlatego pojęcia te można stosować wymiennie jedynie w języku potocznym. Jest to jednak niewskazane w konwersacjach, dyskusjach branżowych, oficjalnych i firmowych.

  Inne środki ochrony głowy

  • czapka antyskaleczeniowa - lekki, ergonomiczny hełm; znakomite rozwiązanie na upalne dni
  • okulary ochronne - przeznaczone do stosowania z hełmami ochronnymi, posiadają możliwość składania do wnętrza czaszy
 • Ochrona wzroku
 • Ochrona słuchu

  Ochrona słuchu odnosi się do urządzeń służących do ochrony ucha, zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz. Chroni przed elementami takimi jak chłód, wtargnięcie wody jak i inne warunki środowiskowe, zanieczyszczenia lub w szczególności hałas. Wysoki poziom ekspozycji na hałas może spowodować utratę słuchu spowodowaną hałasem. Środki ochrony ucha nazywane są ochronnikami słuchu, a urządzenia do tego celu nazywane są ochronnikami słuchu. W kontekście pracy odpowiednia ochrona słuchu to taka, która zmniejsza narażenie na hałas do poziomu poniżej 85 dBA w trakcie ośmiogodzinnego czasu pracy. Gdy dźwięki przekraczają 80 dBA, stają się niebezpieczne dla uszu. Standardy Bezpieczeństwa i Higieny Pracy mają normy, które pokazują, jak długo osoba może znajdować się na różnych poziomach głośności, zanim dana osoba osiągnie maksymalną dawkę dzienną i stanie się szkodliwa dla słuchu. Normy te mogą dać osobom indywidualnym pojęcie, kiedy należy rozważyć ochronę słuchu. Poziom decybeli z czasem osiągnięcia maksymalnej dawki dziennej (dBA):

  • 8 godzin przy 85 dB (A)
  • 4 godziny przy 88 dB (A)
  • 2 godziny przy 91 dB (A)
  • 60 minut przy 94 dB (A)
  • 30 minut przy 97 dB (A)
  • 15 minut przy 100 dB (A)

  W celu maksymalizacji ochrony słuchu można zastosować różne rodzaje ochronników słuchu. Przepisy Prawa Pracy określają, czy ochrona słuchu jest wymagana i czy firma musi uczestniczyć w programie ochrony słuchu. Typy ochrony słuchu obejmują: Wkładki do uszu, wewnętrzne: Są to środki ochrony słuchu, które mieszczą się w przewodzie słuchowym osoby. Istnieje wiele różnych rodzajów zatyczek do uszu. Najczęściej znane są zatyczki do uszu z pianki, muzyki lub niestandardowe, wykonane z formy ucha osoby. Nauszniki zewnętrzne: Ta ochrona uszu pasuje do ucha zewnętrznego osoby. Kask, pokrywający różne części głowy, w tym uszy W niektórych przypadkach można zastosować wiele rodzajów ochrony słuchu, aby zwiększyć osobistą ochronę słuchu. Na przykład piankowe zatyczki do uszu można nosić w połączeniu z nausznikami. Elektroniczna ochrona słuchu jest dostępna jako zatyczki do uszu lub nauszniki. Elektroniczne zatyczki do uszu wykrywają i wzmacniają ciche dźwięki, jednocześnie blokując głośne dźwięki. Elektroniczne zatyczki do uszu są przydatne w kilku sytuacjach, takich jak myśliwi lub strzelcy, którzy muszą chronić swoje uszy przed głośnym raportem karabinu myśliwskiego, ale nadal muszą słyszeć hałasy wokół nich. Elektroniczna ochrona słuchu pozwala użytkownikowi prowadzić normalną rozmowę lub słuchać gry, jednocześnie blokując zewnętrzne dźwięki, które mogą uszkodzić słuch. Każdy rodzaj ochrony słuchu ma tzw. Stopień redukcji hałasu. Daje to konsumentowi oszacowanie, ile hałasu zmniejsza się, zanim dotrze do ucha jednostki. Ważne jest, aby konsument wiedział, że jest to tylko jedno oszacowanie liczby pochodzące z eksperymentu laboratoryjnego, a SRH będzie się różnić w zależności od indywidualnego noszenia ochronników słuchu. NIOSH i OSHA mają wartości obniżające, aby pomóc osobie zrozumieć, jak dużo dźwięku jest tłumione podczas noszenia ochronników słuchu. OSHA stosuje obniżenie o połowę, podczas gdy NIOSH zużywa 70% na wstępnie uformowane zatyczki do uszu, 50% na formowalne zatyczki do uszu i 25% na nauszniki. Ochraniacze słuchu chronią użytkownika przed ekstremalnymi hałasami. Opaska i osłona zewnętrzna są zwykle wykonane z twardego tworzywa termoplastycznego lub metalu. Ochrona zwykle pochodzi z pianki akustycznej - pochłania fale dźwiękowe poprzez zwiększenie oporu powietrza, zmniejszając w ten sposób amplitudę fal. Energia zamienia się w ciepło. Nauszniki mogą być używane w miejscu pracy lub rekreacyjnie do głośnych działań, np. Koncertów, strzelania z broni palnej, ciężkiego sprzętu, koszenia itp. Ochrona słuchu w miejscu pracy jest regulowana przez takie jak przepisy Bezpieczeństwa i Higieny Pracy oraz Prawo Pracy. Ochronę słuchu można włączyć do programów ochrony słuchu, jeśli hałas przekracza określone kryteria.

 • Ochrona dróg oddechowych
Produkty
Pokazuje 1 - 9 z 231 elementów

Ochrona głowy

Jedną z najważniejszych rzeczy, która należy chronić jest głowa, ponieważ uszkodzenie czaszki to nie żarty. W mózgu znajdują się istotne elementy bez których ani rusz. Wszystko w nim pracuje na pełnych obrotach, choć nawet o tym nie myślimy. Dlatego tak ważne jest, aby w czasie pracy fizycznej w różnych fabrykach, czy na budowie zapewnić swojej głowie odpowiednią ochronę czaszce, oczom, uszom oraz drogom oddechowym. Dlatego posiadamy szeroki wybór kasków, hełmów, masek przeciw, pyłowych, okularów ochronnych, gogli ochronnych, nauszników przeciwhałasowych oraz wielu innych gadżetów, które uchronią Cię przed uszkodzeniem głowy. Nieustannie poszerzamy nasz asortyment , żeby sprostać Twoim oczekiwaniom.Dbamy o to, aby nasz asortyment był profesjonalny, a przede wszystkim solidny i w pełni bezpieczny. W naszej ofercie pojawiają się wyłącznie produkty najwyższej jakości cenionych marek, takich jak: Delta Plus. Gwarantujemy szybko i bezpieczną przesyłkę zamówionego towaru. W razie pytań z przyjemnością nasz personalny doradca pomoże podjąć decyzję i rozwiać wątpliwości.

Akcesoria dla każdego

W naszej ofercie znajdują  się akcesoria  zapewniające ochronę głowy w różnych sytuacjach oraz w różnych miejscach pracy i nie tylko. Dbamy o to, by nasz asortyment był różnorodny. Posiadamy duży wybór akcesoriów o różnym przeznaczeniu oraz w różnych przedziałach cenowych. Wszyscy dbający o swoje bezpieczeństwo znajdą u nas odpowiedni produkt dla siebie.

Ochrona czaszki

Nasza oferta prezentuje duży wybór akcesoriów do ochrony czaszki jakim są kaski, hełmy ochronne, dodatki do hełmów oraz czapki antyskaleczeniowe. Produkty te mają różne zastosowanie i występują w szerokim zakresie cenowym.  Każdy znajdzie tu odpowiedni model i rodzaj dla siebie, przeznaczony do odpowiedniego użytku. Polecamy akcesoria do ochrony czaszki o najwyższym standardzie wykonania i funkcjonalne. Praca w takim sprzęcie to czysta przyjemność oraz przede wszystkim bezpieczeństwo.

Ochrona wzroku

W naszej ofercie posiadamy również bogatą ofertę akcesoriów do ochrony wzroku. Są to okulary bezbarwne, przyciemniane, spawalnicze, polaryzacyjne oraz okulary ochronne żółte soczewki. Posiadamy również różnego rodzaju gogle bezbarwne, przyciemniane, a także zapewniamy ochronę twarzy przyłbicami spawalniczymi. Wygodna, wysokiej jakości konstrukcja zapewnia wygodne użytkowanie produktów w trosce o Twój wzrok. Dzięki nim codzienna praca w trudnych, niebezpiecznych warunkach stanie się przyjemnością, a Tobie zapewni gwarancję bezpieczeństwa.

Ochrona słuchu

Produkty zapewniające ochronę słuchu, które znajdują się w naszej ofercie, zostały starannie zaprojektowane w trosce o Twoje zdrowie i bezpieczeństwo. Wykonane są z najwyższej jakości materiałów, które zapewnią komfort użytkowania. W ofercie posiadamy nauszniki przeciwhałasowe oraz wkładki przeciwhałasowe. W codziennym harmiderze przy głośnych urządzeniach odetchniesz z ulgą, bo nasz asortyment zadowoli nawet najwybredniejszego klienta. 

Ochrona dróg oddechowych

W naszym szerokiej ofercie posiadamy produkty do ochrony dróg oddechowych, są to maski wielokrotnego użytku. Zapewnią Ci bezpieczeństwo podczas pracy w warunkach niekorzystnych dla Twojego zdrowia czyli przy szkodliwych substancjach oraz pyłach, których nie należy wdychać.  Produkty zostały tak skonstruowane, abyś mógł czuć się komfortowo, a przede wszystkim był bezpieczny w czasie pracy. Dodatkowym atutem jest fakt, że proponowane przez nas maski są wielokrotnego użytku, a więc płacisz tylko raz. Wykonane z najwyższej jakości materiału będą przez długi czas z Tobą bez dodatkowych kosztów. Prosty w użyciu oraz skuteczny sprzęt dla każdego kto potrzebuje takiej ochrony.

 • przelewy24
 • visa
 • mastercard

© ecoBHP wszelkie prawa zastrzeżone